Про професію

Про професію

Лісівник – це професія, яка вимагає особливих знань, навичок та… людських якостей. Він повинен знати технологію створення та вирощування лісових насаджень. Саме лісівник повинен мати теоретичну та практичну базу підготовки, щоб запобігти лісовим пожежам, появі шкідників та хвороб лісу; вчасно провести профілактичні та дієві заходи боротьби для оздоровлення лісового багатства нашої країни.

Помилку у вирощуванні лісу виправити дуже важко. Адже, щоб проаналізувати, чи правильно зробили працівники лісового господарства свою роботу, потрібні десятиріччя. Щоб цього досягти, і насіння треба збирати з «плюсових» дерев, і плантації створювати насіннєві. А роботу вже оцінюватимуть нащадки. І це буде навіть не через десятки, а через сотню років.

Тому лісівники – це і науковці, і практики і… мрійники. Саме вони сподіваються на те, що висаджені сьогодні дуби та сосни, через десятки років виростуть у могутні насадження, і хтось їм тихо за них подякує»…

Ця професія вимагає не тільки любові, знань, часу. Постійної віддачі. Цілодобово, помісячно, роками. Без вихідних і відпусток. Раз і на все життя.