Визволення Житомирщини

70 рік пройшов відтоді, як наша рідна Україна була звільнена від фашистських загарбників. Майже два довгих роки визволяли наш край. На початку зими 1942 року почали звільнятися перші населені пункти на сході України, у грудні 1943 року – січні 1944-го була звільнена Житомирщина. І лише 1944 року Україна була звільнена повністювід гітлерівських окупантів.

Дорогою ціною дісталося нашому народу визволення Житомирщини. Понад 70 тисяч воїнів полягли смертю героїв на поліській землі. За героїзм, виявлений під час захисту й визволення Житомирщини, 50 воїнів нагороджені званням Героя Радянського Союзу. Перемогу над фашизмом кували й наші земляки. За мужність і героїзм, проявлені у роки війни, 93 786 жителів області відзначені урядовими нагородами, в тому числі за бойові подвиги на фронтах – 89 783 чоловіка, з них 1280 партизан і підпільників.

З метою відзначення річницю визволення Житомирщини в читальній залі бібліотеки була презентована виставка « Минуле живе, допоки його пам’ятають», тому що обов’язок всіх живих – свято берегти пам’ять про тих, хто загинув у боротьбі за свободу і незалежність рідної землі, за майбутнє України.