«Торгівля людьми. Українці в якості наркокур’єрів»

За експертними даними МЗС України за кордоном на заробітках нелегально перебуває понад 2 млн. громадян України, з них понад 200 тис. українців (за неофіційними даними більше 500 тис.) людей потрапили у трудове і сексуальне рабство. Більшість жертв торгівлі людьми – це молоді люди 15-30 років.

11 квітня у актовій залі було проведено виховний захід «Торгівля людьми. Українці в якості наркокур’єрів». Мета заходу – консолідація зусиль і підвищення рівня обізнаності з таким негативним явищем як торгівля і експлуатація людей, зокрема втягнення осіб у злочинну діяльність із перевезення наркотичних речовин на території іноземних країн. Торгівля людьми, будучи різновидом транснаціональної організованої злочинності, займає третє місце в світі за прибутковістю після торгівлі наркотиками та зброєю.

Студентам було запропоновано відповідні відеоролики і документальні фільми, засновані на реальних подіях, в яких містилася офіційна статистична інформація, за фактами торгівлі людьми в Україні, описані найбільш типові схеми вчинення даного злочину, поміщені бесіди з реальними жертвами і надані рекомендації як уберегти себе і знайомих від потенційної загрози стати жертвами торгівлі людьми. Як виявилося, подібна практика проведення відео лекцій є ефективною і несе в собі навчальний та виховний характер.

Л.В.Реус, практичний психолог