Пам’яті Героїв Крут

29 січня у коледжі пройшла інформаційна кампанія до відзначання Дня пам’яті Героїв Крут. Студенти коледжу прийняли участь у відео лекторії «Пам’ятай про Крути». У холи центрального корпусу була презентована книжкова інсталяція «Ще юнаки, ще майже діти».

Крути – залізнична станція на Чернігівщині на лінії Москва – Бахмач – Київ, відома з оборонних боїв у січні 1918р. перед наступом більшовиків на Київ. Тут 29 січня відбувся бій сотні юнацької школи імені гетьмана Б. Хмельницького, сотні студентського куреня Січових стрільців та гайдамаків. У цьому бою загинуло близько половини бійців…Опір під Крутами стримав на кілька днів завоювання Києва більшовиками, що мало важливий вплив на закінчення Берестейського договору.

Уже після очищення Києва від більшовиків почалися розшуки полеглих під Крутами. Кілька десятків понівечених трупів було знайдено й перевезено до Києва. Юначі тіла було понівечено й спотворено так, що рідні матері не могли впізнати своїх дітей. Одна мати знайшла свого сина лише по монограмі на вишиванці.

Загиблих героїв було поховано 19 березня 1918р. у братській могилі на Аскольдовому цвинтарі, що над Дніпром.