Ювілейний зліт шкільних лісництв

Щороку на території Малинського лісотехнічного коледжу проходять змагання серед шкільних лісництв Житомирщини. Ось і цього року 12 вересня наш коледж зустрічає майбутніх лісівників Полісся.
Досвідчені фахівці лісової галузі виконують важливу і добру справу – виховують майбутніх спеціалістів своєї справи. Однією із традиційних форм залучення учнівської молоді до охорони природи є учнівські шкільні лісництва. Мета їх створення плекати у дітей дбайливе ставлення до природи, розширювати і поглиблювати знання у галузі лісівничих наук, формувати практичні уміння та навички ведення роботи у лісовому господарстві.

Програми, за якими працюють шкільні лісництва, поєднують теоретичні заняття із практичною діяльністю. Юні лісівники збирають насіння дерев та кущів, лікарські рослини, створюють шкілки, в яких вирощують садивний матеріал, висаджують ліс та доглядають за ним, вчаться застосовувати біологічні методи боротьби зі шкідниками лісу. Школярі створюють лісові культури, ведуть облік рослин і тварин, беруть їх під свою охорону, виготовляють і розвішують шпаківні та годівниці для птахів, влаштовують підгодівлю тварин взимку, проводять дослідницьку роботу з вивчення біологічних особливостей лісових дерев і чагарників, трав’янистих рослин, представників тваринного світу, рідкісних та зникаючих видів занесених до Червоної книги України.

Хочеться побажати юним учасникам зльоту тільки перемоги!

Голова циклової комісії лісомисливських
та садово-паркових дисциплін,  Стасюк С.В.