Червона рута–2019

Червона рута–2019

10 листопада 2018 р. у м. Житомир відбувся обласний відбірковий конкурс ХVІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута–2019». Конкурс є двадцять третім з 25-ти відборів, що проходять з березня по грудень 2018 р. в усіх 24 областях України та м. Київ.
Червона рута – Це потужна експериментальна творча лабораторія, яка відкриває нові імена, здійснює цілеспрямований пошук та підтримує молодих, ще невідомих музикантів, постійно продукуючи нових поп-зірок. Фестиваль впроваджує найновіші світові досягнення в сучасну українську музику, започатковує в ній нові стилі і напрямки, створює і записує численний новий пісенний репертуар молодіжної музики, гостросучасний, модний і водночас глибоко національний.

Фестиваль є головним постачальником нових виконавців та пісень для цілої України. “Червона рута” відкрила 90% нових зірок в сучасній українській молодіжній музиці від “В.В”, Ірини Білик, “Братів Гадюкіних”, Марійки Бурмаки, “Братів блюзу” , Павла Дворського, Олександра Пономарьова, Руслани, гурту “Скрябін”, Андрія Кравчука, Ані Лорак, Наталки Могилевської, “Шао Бао”, “Табули Раси”, “МоторРолли”, Каті Чіллі, “Танка на Майдані Конго”, Росави, “Тартака” до Млади, Еріки, Альоші, Ілларії, “ТаРути”, “Хореї козацької”, “ДахиБрахи”, “ПоліКарпа”, “Фолькнерів” “Дах Дотерсу” та інших. 

На сьогодні “Червона рута” – найбільший, найпрестижніший і найавторитетніший в Україні та водночас єдиний у світі україномовний фестиваль сучасної молодіжної музики, який став національним надбанням. 
“Червона рута” має найбільший вплив на розвиток сучасної української музики, виступає тут законодавцем мод, дає поштовх для розвитку національної шоу-індустрії.

В Житомирському відборі прийняли участь близько 60 чоловік в різних жанрах.

Студентка 4 курсу Малинського лісотехнічного коледжу, групи ЗБ-41  Марченко Вікторія прийняла участь у фестивалі, в жанрі поп музики, здобувши звання дипломанта конкурсу.

Мета проведення Житомирського обласного відбіркового конкурсу: здійснити цілеспрямований пошук молодих обдарованих виконавців на Житомирщині, зокрема в глибинці, відкрити нові імена та вивести їх на велику сцену.

 

Є.В.Черненко, культорганізатор