9 листопада – День української писемності та мови

6 листопада 1997 року був підписаний Указ Президента України, у якому говориться: «На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця».

У День української писемності та мови традиційно у нас проводяться різноманітні заходи. Усі вони присвячені темі писемності та грамотності.

Напередодні всі охочі перевірити свої знання з української мови взяли участь у Міжнародному конкурсі з української мови імені П. Яцика.

Метою конкурсу є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу.

Переможець – Балюк Юрій Анатолійович (ЕР 11 гр.)

9 листопада студенти коледжу уважно вивчали експозицію «Як правильно говорити»,   найбільш уважними були  другокурсники, адже  ЗНО наближається…

У п’ятницю, 9 листопада, до Дня української писемності та мови «Українське радіо» проводило традиційний диктант національної єдності. Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – це унікальний захід, який організовує Українське радіо до Дня української писемності та мови 9 листопада. Національна радіокомпанія України започаткувала акцію ще 2000 року. Відтоді щороку слухачі – студенти ОС бакалавра, ОКР молодшого спеціаліста та учні ППП, та викладачі коледжу беруть участь у написанні та з’ясовують, наскільки добре знають мову.

Відтак можна відправити роботу на Українське радіо для перевірки, а можна дочекатися, поки текст з’явиться на сайті чи буде підбито підсумки в прямому ефірі, та перевірити власноруч.

І наостанок, любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.


ГАЛЕРЕЯ