21 березня – Міжнародний день лісів

Цього дня з ініціативи 23-ї Генеральної Асамблеї Європейської конфедерації сільського господарства за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН у світі відзначається Міжнародний день лісів.

Міжнародний день лісів має на меті донести до кожного інформацію про те, яким чином ліси і дерева захищають нас і, що вони власне нам дають. 31 відсоток поверхні Землі вкрито лісами. Ліси – це не тільки краса і велич, найбільш біологічно розмаїта екосистема суші. Їхніми найважливішими функціями в біосфері є зв’язування вуглекислого газу, утворення біотопів, придатних для життя багатьох видів тварин, рослин та грибів, регулювання гідрологічного режиму, розвиток та підтримка ґрунтів. Вони є джерелом доходів для 1,6 млрд. мешканців планети, включно з понад 2 тисячами корінних етносів і народностей. Ліси – це також житло, робота і безпека для населення, чия доля, так чиінакше, з ними пов’язана.

З нагоди Міжнародного дня землі в коледжі була організована та проведена виставка світлин «Ростемо разом з лісом», серед академічних груп І-ІІІ курсів.

В усіх академічних групах пройшли тематичні години «Ліс – це наше багатство».

Так нехай Міжнародний день лісу стане приводом для зміни підходу до споживання. Щоб люди почали звертати увагу на такі «дрібниці», як вказівку на те, що упаковка офісного паперу зроблені з переробленої макулатури, та аналогічні речі. Нехай кожен задумається про те, від чого можна відмовитися на користь збереження природи для нащадків, адже обмежуючи себе в малому можна досягти більшого.

Т.С. Ганжалюк, голова циклової комісії лісомисливських дисциплін та зеленого будівництва


ГАЛЕРЕЯ