Свято мови в коледжі

Свято мови в коледжі

Уже традиційно у перші тижні листопада в нашому коледжі урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Студенти мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
Викладачі української мови і літератури Возна Л.М., Левченко Н.О., Пернарівська Т.А. не тільки бездоганно підготувалися до Тижня, але й проявили творчу ініціативу.

Тиждень розпочався з радіопередачі про життя печерського святого Нестора Літописця.

З метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед студентської молоді, виховання поваги до культури і традицій українського народу відбулося урочисте відкриття та проведення І етапу XV Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Переможцями стали:
І місце – Лук’яненко Ірина Ігорівна, студентка групи БО – 21
ІІ місце – Шелгунов Олександр Андрійович, студент групи БО – 11
ІІІ місце – Кравченко Катерина Вікторівна, студентка групи БО – 21

Студенти коледжу також долучилися і до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності.

Спільно з працівниками бібліотеки вчителі-словесники підготували виставку найбільш актуальної літератури про українську словесність «Рідна мова солов’їна!»

Міжнародний конкурс з української мови імені Т.Шевченка давно переріс рамки мовного конкурсу і перетворився на справді народний рух, що утверджує безсмертя рідної мови. Переможцями І етапу Міжнародного мовно – літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка стали:
І місце – Біла Лілія Михайлівна, студентка групи БО – 11
ІІ місце – Городнюк Ярослава Русланівна, студентка групи ЛГ – 11
ІІІ місце – Бугайчук Юрій Олегович, студент групи ЛГ – 12

Справжнім святом для шанувальників рідного слова був захід «Квітни, мово наша рідна!», де можна було отримати унікальну можливість поринути в атмосферу любові і добра, насолодитися красою рідного слова.

Дійство відбувалось у святково прибраній залі, прикрашеній вишитими рушниками, українською символікою. Всі учасники заходу були одягнені у вишиванки, студенти І курсу декламували вірші, переглянули відеофільм «Житіє Кирила та Мефодія» та презентації. Незабутнє враження залишили викладачі нашого коледжу (на чолі з адміністрацією), декламуючи вірш В.Сосюри «Любіть Україну».

Завершальним акордом свята рідного слова в коледжі стало урочисте закриття Тижня української мови.

У рамках закриття відбулася й церемонія нагородження переможців різних конкурсів, змагань. Ними стали студенти, кожен з яких так чи інакше долучився до проведення заходів.

Зі словами вдячності за підтримку і розуміння до глядачів звернувся директор коледжу Іванюк І.Д, який вручив грамоти і подяки активним учасникам та переможцям.