Міжнародний день польоту людини в космос

12 квітня 1961 року Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».

В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.

Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-те квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

З нагоди «Всесвітнього дня авіації та космонавтики» студенти академічної групи БО21 підготували захід «Людина в космосі», під час якого всі присутні мали змогу ознайомитись з цікавою інформацією та таємницями космосу і легендарними космонавтами ХХ ст..

Наумець М., студентка групи БО 21


ГАЛЕРЕЯ