Літературно-мистецький форум «Єднаймо душі словом Кобзаря»

1 березня 2019 року в Малинському лісотехнічному коледжі відбувся Літературно-мистецький форум «Єднаймо душі словом Кобзаря», присвячену геніальному Кобзареві і Пророку України, видатному художнику Тарасові Григоровичу Шевченку.
До коледжу на свято завітали поважні гості – керівництво і співробітники інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України. Делегацію очолював директор інституту, академік НАН України Жулинський Микола Григорович.

У складі делегації:
Заступник директора, академік НАН України – Сулима Микола Матвійович;
Заступник директора, завідувач відділу рукописних фондів і тектології кандидат кандидат філологічних наук, шевченкознавець, літературознавець, заслужений працівник культури України – Гальченко Сергій Анастасійович;
Директор центрального державного архіву музею літератури і мистецтва України – Кульчій Олена Валеріївна;
Доктор філологічних наук – Пелешенко Юрій Володимирович;
Шевченкознавець, авторка нової книги 2019 року про Шевченка – Харчук Роксана Борисівна;
Старші наукові співробітники – Бойко Н.,Кисельов Р., БрижицькаІ.;
Наукові співробітники – Корнійчук Г., Соколюк Ю.;
Перший заступник голови Малинської РДА – Кучинський Олексій Петрович;
Начальник відділу по зв’язкам з громадськістю Малинської міськради – Глущенко Антоніна Володимирівна.

Відкрив форум директор коледжу Іванюк І. Д., який зі словами привітання звернувся до учасників. У свої промові Ігор Дмитрович наголосив, що ім’я Тараса Григоровича Шевченка невіддільно пов’язано з Україною. Україна – це Шевченко. Шевченко – це Україна. У ньому наша історія, наші мрії, наша надія.
Ведучою Шевченківського форуму була голова циклової комісії гуманітарних дисциплін – Пернарівська Таміла Анатоліївна.
Директор інституту, академік НАН України ім. Т. Г. Шевченка – Жулинський Микола Григорович, висловив думку, щодо актуальності творчості Кобзаря у сьогоденні. Він наголосив, що Шевченко – це душа українського народу, його творчість надихає, заворожує, дивує. Він є перлиною українською літератури, серцем української поезії.
Гальченко Сергій Анастасійович, відомий шевченкознавець, літературознавець у своєму виступі, зазначив, що нас не існує без Кобзаря. У ньому вся історія наша, все буття і всі наші мрії. Ми єдина ціле, він наше майбуття.
Тиша охопила зал, коли зворушливо та натхненно декламував вірші Кобзаря Микола Жулинський.
Гості мали змогу висловити точку зору з тих чи інших питань. Навіть студенти ОС бакалавра, ОКР молодшого спеціаліста та учні ППП долучалися до обговорень.
На завершення форуму виступила капела бандуристів «Веснянка», яка вразила присутніх своїми незрівнянними піснями та вишуканим інструментальним звучанням. У святковій залі Малинського лісотехнічного коледжу ще довго лунали нескінченні оплески.
Продуктивною та насиченою виявилася зустріч, сподіваємося, що палке слово Великого Сина України не залишило нікого байдужим.

Пресслужба МЛТК


ГАЛЕРЕЯ