День пам`яті жертв Голодоморів

Україна в 1921 – 1922, 1932-1933, 1946 – 1947 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів.

Трагізм цього найсумнішого та найскорботнішого періоду в долі українців полягає в тому, що шляхом створення штучного голодомору керівництво тодішньої тоталітарної країни  намагалося вбити жагу до свободи та незалежності у нашого волелюбного народу. Нам, сучасному поколінню, важко навіть уявити, що на багатющій та плодовитій українській землі люди потерпали від голоду, помираючи в страшних муках. Голодомори минулого століття, як ганебне та антисоціальне явище, були засуджені прогресивним людством та визнані ним геноцидом українського народу.

Студенти та педагогічний колектив коледжу вшанували  пам`ять жертв Голодоморів. У читальній залі бібліотеки організували виставку літератури та світлин, в якій було відображено трагічні сторінки нашої історії пов’язані з подіями 1932-1933 рр., а на першому поверсі головного корпусу був створений куточок пам’яті- композиції зі свічок, калини, колосків та хліба.

На  виховних години розповідями, поетичним словом і спогадами очевидців, згадали про трагічне минуле свого народу та переглянули документальний фільм «Україна. Голодомор  ХХ ст. Технологія Геноциду».

Студентський та викладацький колектив долучилися до Всеукраїнської акції – «Запали свічку пам’ті».

Голодомор – це сумна й болюча сторінка історії українського народу, її потрібно досліджувати, відкривати все ще невідомі факти, а найголовніше, – пам’ятати, бо коли немає пам`яті – не буде нації.


ГАЛЕРЕЯ