Андріївські вечорниці «Ой, Андрію, даруй нам надію!»

     Серед зимових свят виділяється мабуть найцікавіше – день Андрія Первозваного, чи як його ще називають у народі Калита. Свято припадає на 13 грудня і є логічним продовженням молодіжних гулянь, де хлопці та дівчата шукали собі пару для майбутнього подружнього життя. Звичаї та обряди мають дохристиянський характер: ворожіння, закликання, ритуальне кусання калити.

     11 грудня у стінах Малинського лісотехнічного коледжу відбулися Андріївські вечорниці, проведення яких вже стало хорошою традицією.

     Завдяки інтер’єру сільської хати, предметам побуту та оберегам старовинної української сім’ї, скомпонованим в етнографічну композицію, аудіозаписам українських пісень, мультимедійній презентації учасники та глядачі заходу повернулися у староукраїнську стихію та відтворили, як на Андрія дівчата ворожили, щоб зазирнути у майбутнє та дізнатись, як складеться їх доля. А хлопці, навпаки, бешкетували, бо така їх вдача в цей день, заважати ворожінню та розважати дівчат. Завершилося дійство цікавою грою – кусанням калити та частуванням варениками.

     Творчими організаторами проведення Андріївський вечорниць є викладач культурології Музика Інна Андріївна, культорганізатор Поліщук Євгенія Валеріївна та художній керівник  Мелещенко Василь Миколайович, їхніми помічниками стали активна студентська молодь.

     Глядачі  мали змогу доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу та поезію давніх обрядів. Народні пісні, щирий сміх, приємна атмосфера залишили незабутні враження і теплий спогад. 

     Відтворивши обряд проведення вечорниць, студенти ОС бакалавра, ОКР молодшого спеціаліста та учні ППП долучилися до історії, культури, традицій і звичаїв українського народу, побачили їхню первинну красу. А благодійна місія свята викликала у всіх присутніх бажання творити добро.

     Ось так пройшли Андріївські вечорниці у Малинському лісотехнічному коледжі. Було всього багато: і веселі забави, і душевні розмови, і смачні вареники. А головним є те, що знову вдалось  порину в ту атмосферу свята, яка не підвладна плину часу та зміні поколінь.

     Дякуємо всім учасникам за підтримку традицій, українського слова та рідної пісні. Віримо, що з такими студентами у нас світле майбутнє! 

Прес-служба МЛТК


ГАЛЕРЕЯ