23 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ГЕРОЇВ

23 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ГЕРОЇВ

Свято героїв – це день памяті усіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу України, який  відзначають майже 60 років. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначення 23 травня як Свято Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь.

Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? Тому, що саме в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України в ХХ столітті: 3 травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку ХХ століття – Микола Міхновський; 25 травня 1926 року – головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років – Симон Петлюра; 23 травня 1938 року – засновник і провідник ОУН – Євген Коновалець В роки німецької, а згодом радянської окупації це свято відзначалося у підпіллі. Із проголошення незалежности України його святкування відновлено.

Історія і сучасність різних цивілізацій, культур, народів – це історія і сучасність їхніх героїв. Історія і сучасність України, українського народу – це твір героїв України, це діло людей, які віддали всі свої сили, і своє життя для добра Українського народу: його свободи і державності, могутності і процвітання. Україна – це діло героїв, які поставили добро рідного народу понад свої особисті та будь-які інші інтереси і були вірними своїй ідеї до останнього подиху. Для нас же, теперішніх молодих українців, що в своїй більшості нажаль можливо навіть нічого і не знають про сьогоднішнє свято, або байдужі до нього, перш за все важливо знати, що історія і сучасність України – це діло геройської української молоді: сотень тисяч юних, молодих, ледве двадцятирічних добровольців руських дружин великого князя Святослава і короля Данила, козацьких полків Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, Легіону Січових стрільців Дмитра Вітовського, Української Галицької Армії Мирона Тарнавського, Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри, Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери, Української Повстанської Армії Романа Шухевича і Олекси Гасина, сотень тисяч рядових українців, які боролися проти німецьких загарбників в рядах Червоної Армії, членів визвольного руху шестидесятників Вўячеслава Чорновола, учасників студентського голодування 1990 року, одним словом, усіх молодих українців, які боронили інтереси України навіть ціною власного життя

Малинський лісотехнічний коледжі не стоїть осторонь. В актовій залі відбувся вечір-реквієм, з нагоди Дню героїв, який відвідали студенти ОС бакалавра, ОКР молодшого спеціаліста та учні ППП, викладачі, щоб вшанувати пам’ять Героїв, які боролися за волю та незалежність нашої Батьківщини. Захід проходив у формі усного журналу, на якому прозвучали патріотичні вірші та маловідомі факти життя видатних особистостей

Свято Героїв – це свято величі духу українських вояків, борців за волю України які в боротьбі з ворогами залишилися нескоренеми. Для нас це свято дає можливість відродити історичну пам’ять, на величі вчинків і величі духу плекати нових героїв,нових захисників української нації захисників незалежності України.

День 23 травня мусить бути для нас днем іспиту совісті, днем, в якім кожний поставить собі питання, що зробив він за останній рік для здійснення заповіту тих, що в могилах лягли. Хай день 23 травня, день нашої зустрічі з Духами Героїв буде днем оновлення наших душ, хай день цей дасть нам силу і витривалість до дальшого змагу. Щоб в кожному дні року можна було про Героїв сказати, що вони “хоч полягли, живуть”. Живуть у чинах мільйонів скованих одною думкою, з’єднаних одною волею, одним почуванням.

Прес-служба МЛТК!