35-річниця трагедії на ЧАЕС

На Чорнобиль журавлі летіли,
З вирію вертались навесні.
Як сніжниця, попелище біле
Розвівалось в рідній стороні.
Там згоріли гнізда і гніздечка,
Поржавіла хвоя і трава,
Журавлина крихітна вервечка
Напиналась, наче тятива.
Не було ні стогону, ні крику,
Тільки пошум виморених крил.
Журавлі несли печаль велику,
Наче тінь невидимих могил.
Не спинились птиці на кордоні,
Де сягає атомна яса,
І дивився батько з-під долоні,
І ридала мати в небеса.
На Чорнобиль журавлі летіли,
З вирію вертались навесні..
(Д.Павличко ” На Чорнобиль журавлі летіли”)

Сьогодні, 26 квітня виповнюється 35 років від найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На Білорусь припало близько 60% шкідливих викидів. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.
У коледжі до 35-річниці трагедії на ЧАЕС було проведено ряд заходів – молодіжне творче об’єднання «МІХ» презентувало відеофільм, а серед академічних груп І-ІІ курсів пройшов конкурс малюнків «Весни обірване суцвіття..».

Ця страшна трагедія буде вічно в пам’яті поколінь. Пам’ятаймо всіх, хто загинув в тому нерівному двобої і не повторюймо помилок минулого.

Пресслужба коледжу