Ліси називають «легенями планети»: вони поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень. Ліс – середовище існування приблизно 3/4 усіх видів рослин, тварин і грибів, що є на нашій планеті. Ліс є частиною культурно-історичного середовища, під впливом якого формуються культура і звичаї цілих народів, ліс – джерело роботи та матеріального благополуччя значної частини населення. Ліс забезпечує деревиною і продуктами її переробки, харчовими і лікарськими ресурсами та іншими матеріальними цінностями.
Цю традицію було започатковано в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, на яких було обговорено важливість вміння цінувати значення власних лісових ресурсів. Так і зародилася ідея проголошення Всесвітнього дня лісів, яка одразу ж була підтримана Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО). Європейська конфедерація сільського господарства зазначила, що цей день має бути набагато важливішим за Всесвітній день дерева. «Всесвітній день лісів потрібно використовувати для поширення інформації про всі аспекти багатства лісу, представлені з трьох позицій: виробництво, захист та відновлення, а також їхній зв’язок із заповіданням», – було зазначено конфедерацією.
На жаль, цього року, Всесвітній день лісів, Україна відзначає в складний для неї час. На територіях де ідуть бойові дії, від кривавих рук ворога потерпає не тільки мирне населення, а й вся жива природа. Гинуть дикі звірі, птахи, знищуються лісові масиви, парки, сквери, все те, що жило, росло на рідній землі. Але ми свято віримо, що вже зовсім скоро, звідусіль пролунає – ПЕРЕМОГА! Ми відбудуємо будинки, створимо парки, сквери, посадимо ліси, кожного дня ми будемо слухати мелодійний спів птахів, наша Українська земля знову буде квітучою. Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій мальовничій землі — у нашій славній Україні!
Голова циклової комісії лісогосподарських та садово-паркових дисциплін
Світлана СТАСЮК