206 Садово-паркове господарство, актуальна спеціальність і вибір абітурієнтів в 2023 році

Кожен може продумати будинок своєї мрії з гарною присадибною ділянкою, використовуючи безкоштовні програми для дизайну інтер’єру і планування квартири, ділянок. Не знаєте з чого почати? Ми вам підкажемо!

👩‍🎨Ви творчі і маєте безліч цікавих та креативних ідей.🎨
👨‍🎓👩‍🎓Обирай спеціальність 206 Садово-паркове господарство ( освітньо-професійна програма ” Зелене будівництво і СПГ”), приходь на навчання до Малинського фахового коледжу і ми допоможемо втілити твої самі найсміливіші ідеї щодо оформлення присидибних ділянок та інтер’єрів в реальність.

Корисні додатки:
SketchUp

Існує дві версії програми: платна, з розширеним функціоналом для професіоналів, і безкоштовно. Але це не означає, що другий варіант надає обмежені можливості для створення рендерів.
З його допомогою вдасться спроєктувати якісні тривимірні дизайн-моделі, «граючись» з плануванням, колористикою, меблями. Єдиний мінус — невелика різноманітність об’єктів, але їх легко знайти в Інтернеті.
Завантаживши SketchUp, можна відразу приступати до роботи, благо інтерфейс дуже простий і зрозумілий. Важливий інструмент — можливість підписувати розміри окремих елементів.
Готовий рендер розміщують в Мережу або навпаки — шукають там натхнення, вивчаючи чужі роботи.
Що цікаво, ця програма підходить не тільки для проєктування будинків і квартир — з її допомогою можна створювати тривимірні моделі ділянки, дороги, автомобіля або інших предметів.
🔎https://www.sketchup.com

Homestyler

Відмінна програма для дизайну інтер’єру і планування квартири від творців 3ds Max і AutoCAD.
Запустивши Homestyler, необхідно вибрати одну з трьох запропонованих функцій: інтер’єр з нуля, використання готової схеми або готового проекту з великої галереї. При цьому у вашому розпорядженні буде безліч варіантів обробки, колірних рішень і реальних предметів меблів, які входять в каталоги відомих брендів.
🔎https://play.google.com/store/apps/details?id=com.autodesk.homestyler

FloorPlan 3D

І наостанок — інструмент для справжніх дизайнерів, з якими приємно і легко працювати. З ним можна не просто накидати планування декількох приміщень, але і продумати цілу ділянку, враховуючи кожну деталь.
Крім стандартних меблів, у вашому розпорядженні величезний каталог клумб, кущів, парканів, доріжок, що дозволяє створити ландшафтний дизайн навколо будинку.
Підсумкова картинка виглядає дуже реалістично, а можливість «прогулятися» по саду або кімнаті дозволяє оцінити проєкт з усіх сторін, в тому числі з боку жителя.
🔎http://www.floorplan.com/

Крім цього існує, наприклад, п’ять кращих ПО для ландшафтних дизайнерів, які можна використовувати безплатно:
Gardenia — варіант для скромних проєктів (основні споруди, дерева, чагарники, водойми, доріжки), планування поливальних робіт;
Pro Landscape Companion — безплатна версія програми для професійних дизайнерів з автоматизованою системою проєктування;
Plan a Garden — додаток англійською мовою з тривимірними проєкціями об’єктів, бібліотекою садових культур (дерева, рослини, кущі, квіти);
Gardеn Planner Online — умовно безплатний варіант (15 діб) зі зрозумілим для кожного інтерфейсом, є можливість видрукувати створений користувачем план;
iScape — програмне забезпечення для apple-гаджетів з безліччю інструментів, є доповнена реальність.

Всі перераховані вище додатки на сьогодні є популярними. Кожна з програм має свої функціональні особливості. Головні відмінності — кількість інструментів для планування і наявність об’ємної візуалізації. Всі ці програми для ландшафтного дизайну можна використовувати онлайн і офлайн.

Матеріал узагальнено Вікторією Сахнюк за інформацією у вільному доступі