Змінюється роль музеїв у суспільстві. Музеї постійно переосмислюють себе у прагненні стати більш інтерактивними, орієнтованими на аудиторію. Вони ведуть діалог із громадою, прагнуть стати гнучкими, адаптивними та мобільними агенціями. Тепер це культурні центри, що функціонують як платформи, де творчість поєднується зі знаннями, і відвідувачі також можуть створювати, ділитися та взаємодіяти.
Зберігаючи свої першочергові місії – збирання, збереження, комунікації, дослідження, виставки – музеї трансформували свою практику, щоб залишатися ближче до спільнот, яким вони служать. Сьогодні організації у пошуку інноваційних шляхів розв’язання соціальних проблем і конфліктів. Діючи на місцевому рівні, музеї також можуть захищати, пом’якшувати глобальні проблеми, намагаючись активно реагувати на виклики сучасного суспільства. Музеї, як інституції в центрі суспільства, мають право встановлювати діалог між культурами, будувати мости для мирного світу і визначати стале майбутнє.
З 2015 року в Малинському лісотехнічному коледжі створений Історико-краєзнавчий меморіальний музейний комплекс, який все більше перетворюється на культурний центр, знаходить нові методи представлення та вшанування своїх колекцій, їх історії та спадщини, створюючи традиції, які матимуть новий сенс для відвідувачів і актуальність для все більш різноманітної сучасної аудиторії на глобальному рівні.
Музеї – одночасно координаційні центри для спільноти та невіддільна частина глобальної мережі. Вони надають платформу для перекладу потреб та поглядів місцевих громад у глобальний контекст.
О.В.Лось, викладач історії