Цей ліс живий…

Цей ліс живий…

Ліс…Краса його – зелені пишні коси, глибокі очі, що тамують спрагу, голос його – пташиний спів, сміх – шелест листя та дзвін струмків. Його найдорожчі прикраси – квіти, дари його безцінні для всіх, а щедрість здається нескінченною. Ліс прекрасний і лагідний і суворий інколи, якщо перетнути межі його терпіння. Але терпіння лісу майже безмежне, він милує око та роздає щедрі дарунки всім, хто попросить. Думаю – у лісу смарагдове серце. Тендітне та врвзливе, як весняна брунька. Варто дозволити собі необережність і брунька ніколи не стане квіткою, а квітка не принесе плоду.

Лісові володіння у всьому світі різноманітні – десь бідніші, а десь їх розкошам позаздрить найбагатший з людських правителів. Є куточки, де на одному клаптику зібрані, здається, усі дива світу. Тут і простір, і різноманітність, і таємничі, оповиті імлою легенд присмеркові галявини, і яскраві, залиті сонцем діброви.

Усі, хто відчуває живе тріпотіння смарагдового серця лісу, якщо сам прийшов із чистим серцем, будуть щедро обдаровані безцінними його дарами. Із Всесвітнім Днем лісу! Бережіть його красу!

Надія КУДРІЦЬКА, завідувач бібліотекою