Пам’ять

Пам’ять

Учні з Українки та Гранітного пройшлися стежками Маклая у Гамарні

       17 липня відзначалося 177-річчя з дня народження відомого вченого-енциклопедиста, мандрівника,географа, етнографа і гуманіста Миколи Миколайовича Миклухо-Маклая (17.07.1846-14.04.1888).

       З ініціативи Малинського міського голови Олександра Ситайла та погодження із адміністрацією Малинського фахового коледжу упродовж 17-18 липня були організовані цікаві й пізнавальні екскурсії до Історико-краєзнавчого меморіального музейного комплексу коледжу, заснованого 2015 року, присвячені пам’яті етнографа й мандрівника для здобувачів освіти Українківського та Гранітненського ліцеїв Малинської громади.

       Про життя і творчість М.Миколи Миклухо-Маклая, його родину, захоплення, рідкісні музейні експонати та експозиції, приурочені славетній родині мандрівника учням розповіла заступник директора з виховної роботи Малинського фахового коледжу Тетяна Вербицька . До речі, саме приміщення музейного комплексу розташоване в старовинній будівлі, де свого часу проживав брат мандрівника – Михайло, а Микола Миклухо-Маклай до Малина приїжджав двічі. Тут на старому міському кладовищі похована і його мама – Катерина Семенівна.

       — Мені дуже сподобалася екскурсія в коледжі, — розповіла одна з учениць Українківського ліцею. – Я дізналась багато цікавого про цю відому людину й пам’ятатиму про його внесок у науку.

          Окрім екскурсій бібліотекарями коледжу також було підготовлено тематичну виставку, приурочену життю, творчості та вагомим науковим здобуткам Миколи Миклухо-Маклая.

           Також школярі відвідали й новостворену музейну кімнату коледжу, присвячену буремним подіям російсько-української війни.

Богдан ЛІСОВСЬКИЙ.