Освіта коледжу — книги Василя Сташука

Сьогодні (8 серпня) родина відомого на Житомирщині, Малинщині, Брусилівщині, Народиччині поета-патріота, просвітянина, голови міжрайонного літературно-мистецького об’єднання “Посвіт” імені Івана Огієнка, лауреата Огієнківської премії, журналіста, редактора, члена НСЖУ та НСПУ Василя Федоровича Сташука, котрий, на жаль, відійшов у засвіти, передали у бібліотеку Малинського фахового коледжу більше 300 поетичних збірок талановитого земляка.
Це стало можливим завдяки давнім і дружнім відносинам із дружиною поета Тамарою Василівною та донькою Олесею завідувача навчально-методичною лабораторією коледжу, журналіста Богдана Лісовського, котрий багато років приятелював і знав Василя Федоровича.
— Книги мого батька — то цілий духовний і літературний скарб, від них віє незамуленим художнім, правдивим, поетичним словом, яке на завжди всім подобалося, — сказала донька Олеся. — Наша родина хоче, щоб сучасна молодь, зокрема і студенти Малинського фахового коледжу читали, вивчали твори земляків-поетів і не забували їхні імена та вагомий внесок у розвиток літератури рідного краю та красного письменства. Вони на це заслуговують сповна.
Богдан Валерійович від імені директора коледжу Ігоря Іванюка щиро подякував родині Василя Сташука за такий цінний подарунок у вигляді його багаторічної літературної, журналістської спадщин і запевнив, що влучне, гостре та ліричне поетичне Слово наших земляків і надалі лунатиме в стінах коледжу під час тематичних літературно-мистецьких вечорів.
Насамкінець зустрічі Тамара Василівна з радістю погодилась відвідати коледж, де не раз раніше бував із поетами на літературних зустрічах її чоловік.
Родина Сташуків планує ще передати книги Василя Сташука в книгозбірні на рідну для них Брусилівщину та Народиччину.

Фото і текст Богдана ЛІСОВСЬКОГО.