ОБ’ЄКТИ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ШЛЯХИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЇХ ДІЯЛЬНОСТІ

За такої назви 01.10.2024 року під егідою Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка Національної академії наук України, за організаційної підтримки Національного природного парку «Мале Полісся» у форматі on-line, з використанням платформи zoom відбулась всеукраїнська науково-практична конференція. В її роботі взяли участь освітяни, провідні науковці, дослідники, природоохоронці, громадські діячі більш як з 43 установ та організацій України. Головними науковими напрямами роботи конференції були:

– Особливості функціонування, проблеми та перспективи розвитку мережі природно-заповідного фонду України в контексті сучасних викликів;

– Організація наукових досліджень на території об’єктів природно- заповідного фонду;

– Досвід впровадження природоохоронних заходів, рекомендацій, менеджмент-планів;

– Еколого-освітня, туристично-рекреаційна діяльність на території природно-заповідного фонду;

– Теоретичні та практичні засади мобілізації і збереження фіторесурсів, проблеми фітоінвазій та упередження негативних наслідків.

З презентаційними доповідями результатів науково-дослідних робіт від кафедри лісівництва та захисту лісу Малинського фахового коледжу виступили: кандидат с.-г. наук, доцент Левченко В. Б., доктор с.-г. наук, професор Фучило Я. Д., здобувач освітнього ступеня бакалавр академічної групи ЛГб-21 Яковлєв М. В.

Презентаційні доповіді і представлені результати наукових досліджень було високо оцінено модератором конференції, член-кореспондентом НАН України, доктором с.-г. наук, професором Рахметовим Джамал Бахлуловичем огли.

З детальною інформацією про хід роботи конференції, а також резолюцією прийнятою її учасниками можна ознайомитись за покликаннями:

http://www.nbg.kiev.ua/scientific_activity/, а також http://malepolisja.in.ua/

В. А. Захарчук, кандидат с.-г. наук,

кафедра лісівництва та захисту лісу.