З Днем Української писемності та мови

Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни. Щороку 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом Президента України 6 листопада 1997 року. Зазвичай в цей день вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Методія, відзначають найкращих популяризаторів українського слова та проводять Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого приєднуються навіть українці, які живуть за кордоном.

Нестор-Літописець був священнослужителем Київсько-Печерської Лаври та літописцем. Дослідники вважають, що саме з праці «Повість минулих літ» (XI − початок XII століття), автором якої він є, починається писемна українська мова.

А от відома поема «Енеїда» Івана Котляревського − перша масштабна пам’ятка українського письменства, що була укладена розмовною українською мовою.

Цікаві факти:

  • 22 травня 2019 року Кабінет міністрів затвердив нову редакцію українського правопису. Цей документ був розроблений на фундаменті української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ, що набули поширення в різних сферах суспільного, наукового й культурного життя.
  • 15 травня 2019 року Президент України Петро Порошенко підписав закон про функціонування української мови як державної.
  • 16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон про мову, завданням якого є об’єднати Україну, гарантувати кожній людині право на отримання інформації і послуг українською мовою в усіх публічних сферах на всій території нашої держави.
  • Упродовж століть українська мова зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, залежно від того, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус.
  • Сучасна українська мова налічує близько 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються.
  • Для запису української мови використовують адаптовану кирилицю («гражданка»).
  • Українська мова одна з найкрасивіших мов та визнана другою за мелодійністю мовою світу після італійської.
  • Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї.
  • Українська мова є результатом інтеграції трьох діалектів праслов’янської мови – полянського, деревлянського та сіверянського.
  • З погляду лексики, найближчою до української є польська (70% спільної лексики) і словацька (68% спільної лексики).

Сьогодні, в день української мови та писемності, в коледжі, ми проводимо другий етап ХХІІІ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА.

Усі охочі можуть долучитися до Конкурсу.

Завдання розміщені на нашій освітній платформі.

Розпочнемо о 15:00.

Якщо Ви бажаєте не тільки продемонструвати свої знання з рідної мови але й перевірити їх, просимо взяти участь у КОНКУРСІ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА.

Прес-служба «МІКС»