Дух народу, заплетений в колір

       В усіх народів світу існує повір`я, що той, хто забув звичаї  своїх батьків, карається людьми та Богом, він блукає світом, як блудний син, і ніде не може знайти притулку, бо він загублений для свого народу.

       Народні  Берегині, майстрині, які із покоління в покоління передають наші прадавні звичаї, ремесла і культуру від діда  до батька, від бабусі – до доньки. Ви бачите світ по-особливому, ви гаптуєте, вишиваєте душею і серцем всього українського народу.

            «Світ очима Світлани Стасюк» – під такою назвою у читальній залі бібліотеки коледжу розгорнуто виставку вишитих картин викладача коледжу Світлани Стасюк. Роботи майстрині дихають ранковою  свіжістю та оповиті легкими серпанками літа. Ось на цій : у голубій височині неба сіренькою грудочкою тріпоче жайворонок, а поруч, вже на іншій вишиванці, у високій смарагдовій траві, на розладнаній  скрипці, пілікає коник – стрибунець. І хто знає, можливо також «увертюра» стрибунця надихала колись і великого Вівальді подарувати світу знамениті «Пори року».

                 Важко уявити стан душі, коли торкаєшся цього крихкого, тендітного світу барв. Тут і хвала сонцю, і вдячність  матінці – землі, і захоплення найціннішим – життям.

             Це свято – свято життя!!!

                                                                                Н. Кудріцька.