Вже восьмий рік поспіль Україна вшановує пам’ять тих, хто помер в Другу світову війну, разом з США та Європою – 8 травня.
Вперше в Україні День пам’яті та примирення відбувся 8 травня 2015 року. Вшанування загиблих в часи Другої світової війни відбулося за наказом президента України від 24 березня 2015 року та Закону України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років”.
Головна мета цього дня – гідно вшанувати пам’ять українських воїнів, які зробили свій героїчний внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції, та висловити повагу всім тим, хто боровся проти нацизму.
За різними даними в Україні під час Другої світової війни загинуло понад 10 мільйонів людей. Українці воювали на боці Об’єднаних Націй в арміях різних країн (Великої Британії, Польщі, Канади, США, Франції тощо). Також в самій Україні існував свій національно-визвольний рух (УПА).
Офіційне гасло 8 травня – “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо“. А символом Дня пам’яті та примирення від 2014 року є квітка мак. Її вибрали невипадково, адже її графічне зображення – це своєрідна алюзія. З одного боку мак – ніжна польова квітка. З іншого – вона схожа на кривавий слід, який залишають кулі на тілі людини.
У коледжі відбулися онлайн виховні години до День пам’яті та примирення. Це важливий для кожної людини день, який відрізняється сильним символізмом. Пам’ять – означає, що ми пам’ятаємо тих, хто поклав своє життя в період від 1939 до 1945 року. Примирення – символ того, що всі країни повинні об’єднатися разом проти окупанта, який 24 лютого 2022 року на територію мирною, незалежної та суверенної України прийшов із війною. Ми всі віримо, що скоро будемо святкувати перемогу над окупантами.
8 травня, разом з усім мирним світом помолимося за воїнів, які захищали та захищають Україну від ворогів.
Прес-служба коледжу