День Герба

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, вважаючи його головним елементом великого Державного Герба України.

Постанова визначала Тризуб малим гербом України, вважаючи його головним елементом великого герба. Зображення герба мусило розміщуватися на печатках органів державної влади й державного управління, грошових знаках та знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ. Документ також мав додаток, в якому містилися кольорове, чорно-біле та схематичне зображення герба із вказаними пропорціями щита і тризуба.

Найновіші історичні дослідження переконують, що Тризуб виник задовго до появи на історичній арені князів Рюриковичів. Одні вбачають у ньому стилізоване зображення сокола, інші – криптограму. Графіка Тризуба нагадує родові знаки сарматських кланів. І це й не дивно, адже сармати, як і скіфи, тривалий час проживали на територіях України і асимілювалися з місцевим населенням.

Разом із Прапором та Державним Гімном України Тризуб для нас, її громадян,  є символом, який незримими нитями згуртовує нас, робить єдиною і неповторною нацією

Сучасний герб держави Україна, один із чотирьох її офіційних символів поряд з прапором, гімном і Конституцією, було затверджено 19 лютого 1992 року.