З місця події. Вшанували мандрівника й дослідника.

      16 липня на базі Малинського фахового коледжу відбулись заходи, присвячені 175-річчю з дня народження відомого вченого, мандрівника, Миколи Миклухо-Маклая.
     Участь у заходах взяли голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко, ректор Поліського національного університету доктор економічних наук, професор, депутат Житомирської обласної ради Олег Скидан, Малинський міський голова Олександр Ситайло, секретар міської ради Василь Майстренко, помічник-консультант народного депутата України Тетяни Грищенко (фракція “Слуга народу”) Петро Дожук, котрий відзначив подяками парламентарки ряд працівників закладу, а директора – грамотою ВРУ, науковці (професори й академіки з різних міст України — Одеса, Дніпро, Київ, Житомир), викладачі коледжу.
       Урочистості розпочалися з відкриттям на будинку-маєтку родини Миклух меморіальної дошки. Присутніх щиро привітав директор коледжу заслужений лісівник України Ігор Іванюк, зауваживши, що ім’я вченого добре закарбувалося у вітчизняній і світовій науковій спільноті тому його варто пам’ятати й продовжувати всі його дослідження й наукові винаходи.

      Голова облради В.Федоренко підкреслив важливість постаті М.Миклухо-Маклая в сучасній науковій спільноті й закликав й надалі примножувати всі його славні традиції й наукові надбання та винаходи.
      Олег Скидан, зокрема, вітаючи учасників заходу вручив відзнаки МОНУ «Відмінник освіти України» та грамоти.
Багато позитивних емоцій та вражень отримали гості й від відкриття фотовиставки «Шляхами Маклая» та презентації експозиції «Вітри мандрів», а також відкриття скверу “Маклаївський” та презентації віртуальної мапи ” Подорожуй по-сучасному”, на якій можна шляхом скануванням QR- коду одразу ознайомитись в режимі онлайн з усіма локаціями туристичного маршруту.
      Затим гостей запросили взяти участь у науковій конференції – Маклаївські читання на тему: «Діяльність та дослідження М. М. Миклухо-Маклая: історичні і сучасні погляди», де ще раз всі визнали важливість і актуальність досліджень відомого вченого-мандрівника.

      Директор коледжу, Іванюк Ігор Дмитрович нагородив відзнакою коледжу “Знак пошани” та Почесний меценат коледжу мецената, засновника Київського товариства “Купола” Сергія Соколова та радника редколегії Українського географічного журналу, заслуженого працівника культури України Євгенію Стеценко.
     Міський голова звернувся з вітальним словом до всіх її учасників, зазначивши, що «..ми пишаємося тим, що ім’я видатного вченого по праву належить і Малинщині. Адже родина Миклухо-Маклаїв зробила вагомий внесок у розвиток Малина».
Міський голова також зауважив, що у цьому році рішенням виконавчого комітету затверджено Положення про премію міського голови імені Миклухо-Маклая в галузі природничих дисциплін. Щороку її зможуть отримати учні та студенти закладів освіти Малинської міської територіальної громади, які досягли найкращих результатів у вивченні природничих дисциплін. Розмір премії – дві тисячі гривень.
     Очільник громади урочисто вручив диплом та премією Владиславу Залізку – студенту групи ЛГ32, котрий визнаний кращим за результатами комісійного рішення.
Закінчилися урочистості представленням нового туристичного маршруту по пам’ятних місцях, присвячених родині Миклухо-Маклаїв у Малині та покладанням квітів до пам’ятника дослідникові та його матері Катерині Миклусі-Маклай.
    Гості відвідали й міський парк культури й відпочинку імені Миклухо-Маклая.

Богдан Лісовський, викладач МФК