Зустріч птахів

Зустріч птахів

Пернаті – символ свободи, світла і добра в українського народу. Вони приносять на своїх крилах весну, вітаючись зі світом душевною, дзвінкоголосою піснею. Краса пташиної пісні милує слух і зачаровує душу.

Відомо, що 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. Відтак, починаючи з 1906-го року і донині, цього дня відзначають Міжнародний день птахів, що проходить у рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Він був ухвалений з метою привернення уваги всього людства на проблеми збереження пернатих.

За статистикою,  список птахів, що зникли, стрімко поповнюється. На сьогодні він нараховує 160 видів, ще 50% пернатих знаходяться під загрозою зникнення. І від нас із вами залежить їхня доля.

Шумна людська діяльність, наша присутність завжди і всюди, господарська діяльність:  розорювання земель, осушування боліт, застосування добрив і отруйно хімікатів, вирубування лісів, викошування (випалювання) трав – примушує птахів покидати свої місця гніздування. А не буде  місця для гнізда – не з’являться і пташенята. Відомо, що через це зникли у нас цілі види.

Турбуватися про пернатих, прищеплювати любов до них у підростаючого покоління – обов’язок захисників довкілля.

Підготовка до свята «Зустріч птахів» у нашому коледжі починається із приходом весни. Чарівне наше Полісся – ми скільки маємо прекрасної, дивовижної, рідкісної флори і фауни. І таке весняне свято – чудова нагода ближче познайомитися з маловідомими співочими мешканцями Житомирщини. Завдяки таким заходам можна донести й розкрити пересічним людям чудовий світ, який нас оточує. І навіщо нам заокеанська екзотика – прекрасне навколо нас! Організація такого заходу потребує глибоких знань, а ще – терпіння та безмежної любові до братів наших менших. Адже пташка – це удосконалений вид Божої краси.

Студенти коледжу ще взимку виготовляли на гуртках із «Лісозахисту і охорони лісів» різноманітні будиночки – шпаківні, що і розмістили потім  у лісопарку.

Кожного року ми завзято готуємося до приходу весни і зустрічі птахів, а заходи покликані  формувати у молоді риси милосердя, любові до природи рідного краю та культури, спонукати до духовного зросту та збагачення естетичного смаку.


ГАЛЕРЕЯ