Творчий вечір Сергія Гальченка

28 січня 2016 року у Київському міському будинку вчителя відбувся творчий вечір відомого літературознавця, шевченкознавця, заступника директора Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України Сергія Анастасійовича Гальченка.

Викладачі нашого закладу долучились до широкого кола прихильників української   літератури – відомих вчених, поетів, письменників, артистів літературознавців, освітян та журналістів України.

У програмі вечора була презентована книжка С.А.Гальченка «Історія тексту. Джерелознавчі і текстологічні аспекти творчості П.Г.Тичини, В.М.Сосюри та Остапа Вишні, висунута на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка, та підготовлене ним видання: “Михайло Драй-Хмара. Твори”.

Зі словами привітання до Гальченка С.А.  та всіх присутніх зі сцени звертались Жулинський М.Г., директор  інституту літератури ім.Т.Шевченка НАН України, Паламаренко А.Н., український майстер художнього слова, Герой України, народний артист України, Томенко  М.В., український політик та громадський діяч, народний депутат України, Павличко Д.В. український поет, Драч І.Д.,  український поет, Харченко О., народний артист України, Ковальчук Л.О, заступник директора з навчальної роботи МЛТК та інші.

Сергій Гальченко тривалий час працює в галузі українського архівознавства, літературного джерелознавства та текстології і завдяки його пошукам у фондах державних архівів та музеїв з’явилися архіви відомих українських письменників та діячів науки і культури. Його монографія «Текстологія поетичних творів П.Тичини» (1990), численні статті, публікації та окремі видання спадщини українських письменників Т.Шевченка, І.Франка, В.Стефаника, В.Винниченка, Остапа Вишні, П.Тичини, М.Рильського, М.Драй-Хмари, В.Сосюри, М.Івченка, В.Чумака, В.Блакитного, Г.Епіка, А.Малишка, О.Гончара, В.Стуса свідчать про те, що Сергій Гальченко зробив вагомий внесок у справу розвитку літературного джерелознавства і текстології.


ГАЛЕРЕЯ