Семiнар-практикум

Семiнар-практикум

Питання електронного обліку деревини та програмного забезпечення гостро стоїть на сучасному етапі в лісовому господарстві. Тому майбутні фахівці галузі повинні навчитися оволодівати знаннями в цьому напрямку. У зв’язку з цим, в коледжі 19.05.2016 року відбувся семінар-практикум на тему: «Перспективи розвитку безперервного лісовпорядкування в контексті ГІС технологій в лісовому господарстві».

Перед студентами та викладачами спецдисциплін виступили Данюк Галина Олександрівна – начальник відділу алгоритмізації та програмування ВО «Укрдержліспроект» та Савченко Володимир Миколайович – начальник сектору адміністрування баз ВО «Укрдержліспроект».

На семінар були запрошені співробітники Слобідського лісництва ДП «Малинське лісове господарство».

Данюк Г.О. доповіла про створені реляційні бази даних лісовпорядкування України, в які постійно вносяться дані вiд лісогосподарських підприємств або таксаторів. Значення таксаційних показників у виділах, що не були задіяні таксацією, зазнають нового корегування за допомогою математичних методів, що імітують інтенсивність природного росту насаджень. Спеціалістами лісовпорядкування створена і ведеться «Повидільна таксаційна характеристика земельних ділянок лісового фону» по Україні. ВО «Укрдержліспроект» створив веб-доступ (сайт WEBULR)  до реляційних баз даних, які створені на основі карток таксації. У зв’язку з впровадженням ГІС технологій в лісове господарство, реляційна база також є і атрибутивною частиною картографічної реобази (електронні карти).

Робота з програмами обробки лісовпорядної інформації та тематичними картами дозволяє оперативно отримувати доступ до повидільної картографії та тематичних карт з породами, класами пожежної небезпеки, запроектованими лісогосподарськими заходами, а також отримувати документи, згідно затверджених форм для ефективної роботи лісогосподарських підприємств. Детально розповіла, як правильно користуватись реляційною і картографічною  базою.

Савченко В.М. – презентував ГІС технології в лісовому господарстві за допомогою програмного забезпечення в онлайн-режимі. Розповів про сучасні прилади навігації та їх використання в лісогосподарській практиці.

Студенти отримали поняття та практичні навички в роботі з реляційними базами даних та новими ГІС технологіями, що використовуються в лісовому господарстві.