ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКЕ ШЕВЧЕНКІВСЬКЕ СВЯТО «ДАРУЙ СЛОВАМ СВЯТУЮ СИЛУ…»

9 березня Україна відзначає 202-річницю з дня народження Великого Кобзаря. Напередодні, в коледжі відбулося літературно – мистецьке шевченківське свято « Даруй словам святую силу».

До коледжу на свято завітали поважні гості: Довгий С.О. – український науковець і політик, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАНУ член-кореспондент АПНУ, президент малої академії наук; Гальченко С.А.- шевченкознавець, літературознавець, заступник директора інституту літератури ім. Т.Шевченка, кандидат філологічних наук, заслужений працівник культури України;  Анатолій Паламаренко – майстер художнього слова, Герой України, народний артист України,  лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка та Олесь Харченко – народний артист України,  лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка.

Свято було розпочато Молитвою за Україну, за Мир і Спокій.

Зі словами привітання до присутніх звернувся директор коледжу, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, Заслужений лісівник України Іванюк І.Д., який наголосив, що Шевченко – це душа українського народу, його мудрість та  сила, а пізнавати Шевченка – це пізнавати історію, адже шевченкове слово, серце української поезії, одне з найвизначніших явищ в її мистецькому доробку.

Президент Малої академії наук Довгий С.О, у своєму виступі, зазначив що вірші Шевченка надихають, дивують, зачаровують людей незалежно від національності та кольору шкіри. Він подарував коледжу копію картини Т.Г.Шевченка «Катерина» та  художню літературу відомих українських авторів, а також нагородив подяками та відзнаками МАН Іванюка І.Д., директора коледжу; Пернарівську Т.А., викладача української мови та літератури; Лося О.В., викладача історії; Білу Л., студентку групи БО 21; Мургу С., студентку групи ЗБ 21 та учнів міських шкіл, переможців і лауреатів обласного етапу конкурсу МАН України.

Гальченко С.А., відомий шевченкознавець, у своїй промові додав, що шевченкова поезія давно стала найважливішим і нетлінним складником духовного єства народу тому, що  Шевченко – це не тільки те, що вивчають, а й те чим живуть, у чому черпають сили і надії.

З іменем Шевченка сьогодні на планеті відома Україна, сотні спроб перекладу Шевченка були зроблені практично на всі основні мови світу, а англійська мова, якою зараз говорять і яку розуміють на всіх континентах представила Шевченка для світової читацької громади найбільше.  «Заповіт» англійською мовою прочитав студент групи ЛГ 31 Опанасенко В.

Анатолій Паламаренко проникливо та натхненно читав вірші Великого Кобзаря. «І мертвим, і живим…», «Катерина» лунали зі сцені Малинського лісотехнічного коледжу у виконанні народного артиста України!

Вшановував та возвеличував Великого Кобзаря своїм прекрасним співом на сцені коледжу і народний артист України Олесь Харченко. Свою шану та захоплення глядачі висловили квітами та оплесками метрам українського мистецтва.

Любіть Україну, як любив її поет. Читайте його твори, і ваша мова буде багатою, чистою, чарівною, бо українська мова – одна з найкращих мов світу. Учітеся, шануйте батьків, живіть у дружбі як заповідав Шевченко!


ГАЛЕРЕЯ