День Європи в Україні

День Європи в Україні

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддатиїх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна протиодної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішилиу вічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси булов становлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.

В 2016 році День Європи в Україні відзначався 21 травня.

З цієї нагоди і в рамках проведення Року англійської мови в Україні у нашому коледжі відбулись такі заходи: флешмоб «Україна це – Європа».  Була продовжена робота кінолекторію по перегляду англомовних фільмів з українськими субтитрами. Цього разу до уваги присутніх пропонувався фільм за сюжетом повісті класика американської літератури Ернеста Хемінгуея «Старий і море». У групах відбулось обговорення після перегляду. Було проведено радіопередачу українською та англійською мовами «День Європи в Україні», яка супроводжувалась виконанням гімну Європи у двох варіантах – класичному і на англійський манер із звучанням волинки, щоб наголосити на проведенні Року англійської мови в нашій країні.