22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

1941 року, попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю із СРСР, нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. 22 червня розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова, але основна частина Другої світової війни.

Для України період з 1941 по 1945 рік — справжня національна трагедія, а не тільки участь у найкривавішому і масштабному конфлікті XX століття. Включена до складу СРСР, Україна повинна була відстоювати інтереси великої держави, тому чоловіки-українці призивалися в радянську армію і перебували в УПА, захищаючи свою країну від загарбників.

Загальні втрати України склали 8-10 млн осіб. Люди гинули на фронті, вмирали від голоду в тилу, були вивезені до Німеччини або на територію росії.

Страждали українці не тільки на передовій — в зруйнованих селах і містах залишалися жінки з дітьми, молоді дівчата, немічні бабусі, які змушені були самостійно справлятися з усіма тяготами і страшними наслідками окупації ворогом рідної землі.

З нагоди Дня пам’яті і скорботи у Малинському фаховому коледжі були проведені тематичні виховні години. День пам’яті і скорботи нагадування усім про те, яка нещадна і жорстока війна, і чому нам варто вчитися на помилках минулих поколінь. Згідно з даними, які були опубліковані істориками, Друга світова війна забрала життя 5 мільйонів українських військових, 5 мільйонів мирних жителів та ще 2 мільйона стали примусовими гастарбайтерами у нацистській Німеччині. В той період були знищені цілі міста і села. У цей день вшановуються всі полеглі в результаті активних бойових дій на території нашої держави.

Прес-служба коледжу