У неділю, 17 травня, Україна відзначає День пам’яті жертв політичних репресій.
Згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно цей день відзначається у третю неділю травня для вшанування пам’яті загиблих від політичних репресій, а також привернення уваги суспільства до трагічних подій, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.
Кількість жертв, які постраждали від репресій, є надзвичайно великою. За підрахунками фахівців, у період від початку 1920-х і до кінця 1980-х років, в Україні заарештували майже півтора мільйона осіб, половина з яких – українці. Велику частину громадян було розстріляно, інші потрапляли у тюрми, заслання, вислання, деякі проходили каторгу, табори та примусово побували в психіатричних закладах.
Політичний терор та репресії торкнулися науковців, політиків, військових, священиків, представників культури та селянство.
Однак протягом тривалого часу тодішня влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів, на місцях поховань зводилися режимні об’єкти КДБ, землю заливали бетоном тощо.
Одним із трагічних символів тієї доби є київська Биківня, яка стала найбільшим в Україні місцем поховання жертв масових політичних репресій. Наприкінці 1930 – у 1940 роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих. Однією з найжорстокіших стала ніч у Києві 19 травня 1938 року, коли у в’язницях НКВС розстріляли 563 людини.
В нашому закладі, в режимі он-лайн пройшли виховні години, присвячені Дню пам’яті жертв політичних репресій, студенти та викладачі ознайомилися з інформацією про події того жахливого часу та переглянули відеофільм «Великий терор в Україні».
В знак вшанування пам’яті про всіх закатованих політичних в’язнів, у коледжі приспустили державний прапор.
Прес-служба коледжу