1 квітня – Міжнародний день птахів

     Весна – прекрасна та чарівна пора року. Усе навкруги пробуджується від зимової сплячки. З’являються бруньки на деревах, пробиваються крізь землю перші весняні квіти, веселіше усміхається сонечко на небі… Та найбільшим дивом та справжнім святом є приліт птахів із теплих країв.

     Птахи – це окраса рідної природи та нашого життя. Вони звеселяють нас, рятують від смутку, чарують мелодійним дзвінкоголосим співом, незвичайним оперенням і зовнішнім виглядом.

     З давніх-давен  приліт перших перелітних птахівс приймався нашими пращурами як велика весняна радість. Українці здавна шанували птахів, чекаючи на їх приліт з далеких країв, бо вважали, що птахи на своїх крилах приносять весну.  Поява пернатих знаменувала прихід справжньої весни, слугувала підтвердженням щорічного оновлення землі після довгої холодної зими.

     Щорічно  1 квітня відзначається Міжнародний день птахів, який проходить в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме в квітні. 1 квітня 1906 року булла підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію. Вперше цей день як масове дитяче свято стали проводити в Сполучених Штатах Америки. Мета цієї акції – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів.

     Тож і цього року,  чекаючи  повернення  додому пернатих друзів, студенти та викладачі Малинського лісотехнічного коледжу,  з викладачем  Татуром В.М., виготовили  та розвісили  на території коледжу шпаківні – житло, яким користуються багато корисних птахів.

     Для студентів другого курсу спеціальності 205 Лісове господарство, була проведена онлайн відкрита виховна година на тему: «Перната родина». Студенти мали змогу послухати цікаву та змістовну розповідь про перелітних птахів, познайомитись з рідкісними видами, їх звичками та умовами гніздування.

    Хочу подякувати студентам групи ЛГ 32 за допомогу у проведенні виховної  години:  Залізко Владиславу,   Марченко Карині, Сингаївській Світлані, Бичак Артему, Худенко Вадиму, Невмержицькому Артему.

Світлана Стасюк, голова циклової комісії
лісогосподарських 
та садово-паркових дисциплін