Цього дня 1944 радянська влада розпочала операцію з депортації кримських татар, закинувши їм масове дезертирство та співпрацю з ворогом. З півострова було виселено понад 200 тисяч осіб. За даними Українського інституту національної пам’яті за перші роки після переселення від голоду, виснаження і хвороб померли, за різними оцінками, понад 46% всіх депортованих. Серед померлих за перший рік майже половина – діти до 16 років.
Понад 20 років радянська влада повністю заперечувала злочинний характер своїх дій. У 1967 році Верховна Рада СРСР визнала необґрунтованість тотального звинувачення кримських татар, але вони так і не отримали права повернутися до Криму. Заборона діяла до 1989 року.
Верховна Рада України Постановою від 12 листопада 2015 року № 792-VIII «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» визнала депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.
18 травня 2023р. у Малинському фаховому коледжі студенти та співробітники о 12 годині, вшановуючи пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу, приєдналися до загальноукраїнської хвилини мовчання. У холі центрального корпусу була презентована виставка «Не стерти пам’яті народу», присвячена пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, в актовій залі студенти академічних груп І-ІІ курсів прийняли участь у відео лекторії « Депортація кримських татар. Історія обману».
На жаль, історія повторюється і зараз на окупованих територіях рашисти вдаються до терору, депортації та іншого «досвіду» своїх нацистських та комуністичних вчителів. Але все одно вони не зможуть нас перемогти. Завдяки нашим воїнам Україна буде вільною, а український прапор знову замайоріє у Криму, Донецьку та Луганську!
СЛАВА УКРАЇНІ!
ГЕРОЯМ СЛАВА!
Прес-служба коледжу