День Державного Гімну України

10 березня Україна відзначає День Державного Гімну – одного з головних символів країни поряд із прапором і гербом. Офіційним гімном є пісня «Ще не вмерла Україна» на слова Павла Чубинського та музику Михайла Вербицького, створена у 1862-1863 роках.

Вперше пісня пролунала на музику Вербицького у 1863 році, а вже 1865 року вона виконувалася на офіційних заходах. 10 березня 1865 року цей твір вперше виконав хор у Перемишлі під час вшанування пам’яті Тараса Шевченка.

Наприкінці XIX століття “Ще не вмерла Україна” стала одним із символів національно-визвольного руху, а 1917 року була проголошена гімном Української Народної Республіки. Після поразки визвольних змагань її заборонили, але вона продовжувала жити в еміграції та підпіллі.

У 1939 році “Ще не вмерла Україна” стала гімном Карпатської України, а під час Другої світової війни її виконували учасники українського національного руху. Уперше після тривалої заборони “Ще не вмерла Україна” публічно прозвучала на фестивалі “Червона рута” 1989 року. Після проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року її виконали в залі Верховної Ради. Офіційно музичну редакцію гімну затвердили 15 січня 1992 року, а текст – 6 березня 2003 року.

З нагоди Дня Державного Гімну України в коледжі була проведена виховна година та відео лекторій .

Гімн – це більше, ніж просто пісня. Він відображає:

боротьбу за незалежність – рядки гімну пройшли через революції та війни.;

національну єдність – його знають і співають українці по всьому світу;

незламність духу – під час повномасштабного вторгнення його слова звучать ще потужніше.

Прес-служба коледжу