Всесвітній день дикої природи

Щороку 3 березня мешканці планети Земля святкують Всесвітній день дикої природи. Вперше це молоде свято відзначили у 2013 році. З цього часу день регулярно нагадує нам про вразливість світу фауни та флори та нагальну потребу в його захисті. Адже в іншому випадку дика природа просто буде знищена.
В грудні 2013 року відбулося 68 засідання Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних націй, де розглядалися проблеми дикої природи та шляхи їх розв’язання. Саме тоді присутні на цій сесії постановили відзначати Всесвітній день дикої природи. За дату святкування було вибрано 3 березня. У зв’язку з цим було підписано відповідну Резолюцію, у якій зазначалося, наскільки цінними та важливими для землі є представники флори та фауни, особливо ті, що зникають та знищуються людиною.
У той день на сесії були присутні близько 200 представників з різних країн світу. Усі вони одноголосно погодилися з рішенням прийняття Дня дикої природи з метою інформування людства про види тварин і рослин, які потребують захисту.
Дата 3 березня має величезне значення для захисту дикої природи, адже саме в цей день в 1973 році була прийнята Конвенція СІТЕС, яка забороняла нелегальну торгівлю дикими тваринами, яким загрожує повне знищення. Сумнозвісний факт полягає в тому, що щороку ця торгівля приносить прибутків на 15-20 мільярдів доларів.
В той самий час сотні видів цінних тварин, серед яких леопарди, амурські тигри, сніжний барс, білий кит, риби, що наповнюють глибини морів та океанів, перебувають на межі зникнення. Про цю проблему треба говорити, привертати до неї увагу можновладців, щоб протидіяти знищенню дикої природи.
У 2023 р. Всесвітній день дикої природи відзначається під гаслом «Партнерство для збереження дикої природи », вшановуючи людей, які роблять зміни.

Світлана СТАСЮК, голова цк лісогосподарських та садово-паркових дисциплін