Історико-краєзнавчий меморіальний музейний комплекс МЛТК

Історико-краєзнавчий  меморіальний музейний комплекс  Малинського лісотехнічного коледжу

     Створений  2015 року колективом Малинського лісотехнічного коледжу на чолі з директором Іванюком І.Д., підпорядкований Малинському лісотехнічному коледжу.

     Керівник  музейного комплексу  – Олександр Віталійович Лось.

    Історико-краєзнавчий меморіальний комплекс має п’ять складових частин:

  • музей М.М.Миклухо-Маклая;
  • експозиція «Родина Миклух і Малинщина»;
  • оновлена історико-краєзнавча експозиція;
  • музей історії коледжу;
  • музей історії лісового господарства.

     Значний внесок у створення музейного комплексу зробили: колектив Малинського лісотехнічного коледжу,  Чернігівського об’єднання «Пласт-Арт», Українське географічне товариство, виробничо-творче об’єднання «Купола» на чолі з Сергієм  Петровичем Соколовим. Автором архітектурно-художньої концепції музею Миклухо-Маклая є заслужений діяч мистецтв України Борис Дєдов. Ідею вдалося втілити  за фінансової підтримки Надії Петрівни і Олександра Івановича Міклухо-Маклай.

    Експозиції музею представлені в трьох залах і розповідають про життя, навчання, подорожі та наукову діяльність Миколи Миколайовича Миклухо-Маклая.

    Серед експонатів: археологічні знахідки, автентичні копії скіфських прикрас, елементи побуту Київської Русі, зброя, монети, ордени і медалі та ін..

    Музеєм були проведені:

  • 2013 року – науково-теоретична конференція, присвячена 140-річчю з дня переїзду родини Миклухо-Маклаїв на Малинщину «Родина Миклухо-Маклаїв крізь призму віків»;
  • 25 березня 2015 року  – науково-теоретична конференція на тему: «Родина Миклухо-Маклаїв в історичному, культурно-освітньому та духовному просторі Малинщини».  Після завершення роботи конференції відбулося відкриття музею Миклухо-Маклая;
  • з нагоди ювілею, 17 липня  2016 року виповнилося 170 років від дня народження М. Миклухи-Маклая, були організовані та проведені урочисті заходи: відбулося засідання круглого столу «Гуманістичні ідеї М.М. Миклухо-Маклая – актуальність в сучасних умовах». Активними учасниками заходів були  провідні науковці, географи, краєзнавці України. Відбулося відкриття експозиції «Родина Миклух і Малинщина».

    Основний вид діяльності музейного комплексу – збереження для майбутніх поколінь пам’яток культури та побуту поліщуків, вивчення історії родини Миклух на території Малинщини; залучення студентів до поглибленого вивчення багатої природи Поліського краю; зацікавити відвідувачів навчального закладу і  музею коледжу щодо вибору майбутньої професії; виховання студентів у дусі національних традицій України; формування у відвідувачів і студентів почуття патріотизму та екологічної культури, розвивати інтерес до пошукової діяльності.

    Історико-краєзнавчий  меморіальний музейний комплекс  Малинського лісотехнічного коледжу постійно оновлюється та поповнюється новими експонатами.

Туристичний маршрут

Студенти ОС Бакалавр в музеї

Історико-краєзнавчий музей у наш час є не тільки засобом задоволення інтересів певної групи людей, інтелектуальної еліти, він є центром пошукової роботи студентів, невичерпного джерела формування  громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу.

Проводячи  екскурсії в музеї сконцентровуємо увагу студентів на тому, що розбудова суверенної, демократичної, правової держави потребує розвитку в громадян духовності, виховання патріотизму та поваги до історичної спадщини Українського народу, впровадження у суспільну свідомість загальнолюдських моральних цінностей, виховання оптимізму та впевненості кожної людини у своєму майбутньому, формування екологічної культури молодого покоління за яким майбутнє нашої держави.

Результатом роботи в музеї коледжу є визнання внеску особистості студента в колективну творчу справу, виявлення фахової підготовки. 

Залучення студентів до оволодіння культурно-історичною спадщиною є невід’ємною часткою навчально-виховного процесу Малинського фахового коледжу.