Щороку в цей день у різних країнах по всьому світу розпочинається акція “16 днів проти насильства”. Цей період охоплює такі важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Студенти Малинського фахового коледжу приєдналися до акції «16 днів проти насилля», яка спрямована проти насильства щодо жінок.
Її мета – привернути увагу до проблеми насильства над жінками та дівчатами, а також спонукати громадськість шукати шляхи запобігання та подолання цієї проблеми.
З метою привернення уваги громадськості до потреби подолання гендерно-зумовленого насильства, зокрема домашнього, жорстокого поводження з дітьми, актуалізації питання протидії торгівлі людьми, широкого висвітлення забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та задля активізації співпраці держави та громадського суспільства у цій сфері, формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства у Малинському фаховому коледжі проведено наступне:
1. Створено інформаційний стенд «Це треба знати» рубриками «Зміни життя – зупини насильство!».
2. Тренінги: «Геть насильство над дітьми», «Гендерна рівність»
3. Виховні заходи: «Ми проти насильства», «Я і колектив», «Людина – дар, а не товар», «Корупція – моральний злочин», «Насильство – грубе порушення прав людини», «Не будь байдужим! Булінг», «Насильству – ні!», «Мій світ – без насильства», «Рабство та його сучасні прояви», «Насильство та як його уникнути», «Булінг чи мобінг: чи не епідемія нової соціальної хвороби?», «Насильству – НІ»
4. З метою формування здорового способу життя, підвищення рівня обізнаності студентів про ВІЛ/СНІД, його профілактику та толерантне ставлення до ВІЛ – інфікованих у коледжі були проведені просвітницькі заходи, приурочені Міжнародному дню боротьби зі СНІДом:
– година спілкування з елементами тренінгу «Разом проти СНІДу»
– тематичні бесіди «Що треба знати про ВІЛ/СНІД»
5. Таємне анкетування «Насильство та його прояви?»
6. Робота з батьками: «Запобігання насилля в сім’ї», «Права і обов’язки членів сім’ї», «Насильство як соціальне явище»
7. Перегляд художніх та документальних фільмів та їх обговорення.