День пам’яті Героїв Крут

На згарищах нашої історії, де що не сторінка – то купа попелу або добіла випалена пляма, поволі, як на стертому пергаменті, починають проступати рядки, якими могли б пишатися найбільші народи Європи.

Такими славними рядками в книгу української історії вписано  героїчний подвиг юнаків, що полягли за незалежність молодої Української Держави на станції Крути 29 січня 1918 р.

Вічна пам’ять героям! Вічна слава героям!

Берестечко, Лисеня, Крути… Все це – трагічні сторінки нашої історії. Бій під Кругами займає особливе місце. Там на боротьбу і жорстоким ворогом стали юнаки, які ніколи і зброї не гримали в руках, студенти Київського університету Святого Володимира та учні Кирило-Мефодіївського братства.

Їх було 300. Як і тих уславлених спартанців, що захистили під Фермопілами честь і волю стародавньої Еллади.

Чи вірили вони, що залишаться живі? Чи сподівалися, що смертю своєю таки перепинять шлях зайдам-завойовникам.

Ми не знаємо про це… Напевно, гімназисти і юні студенти про це не думали. Вони просто не хотіли бути рабами! Вони просто знали столицю захищати нікому… і пішли.

29 січня 2020 року в Україні на загальнодержавному рівні відзначалося 102-річниця бою під Крутами, котрий для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління у боротьбі за незалежність.

З метою гідного відзначення Дня пам’яті героїв Крут, в актовій залі Малинського лісотехнічного коледжу пройшов вечір-реквієм вшанування пам’яті героїв Крут. Студенти ОС бакалавра, ОКР молодшого спеціаліста та учні ППП мали можливість ознайомитися з історичними, ілюстративними та фотоматеріалами січневих подій 1918 року, і на їх основі порівняти події сторічної давнини з подіями, які сьогодні відбуваються в Україні.

Ведучі заходу – Влад Залізко та Максим Зіневич передали сум трагедії того часу. 

Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять загиблих юнаків.

Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.

Пам’ятаймо наших героїв!Слава Україні!

Прес-служба МЛТК